Minimaalne Elujõuline Toode (MVP) - Mis see on? Kasulikkus Tootearenduses?

Blogi & Uudised

Tootearenduse kiireloomulises maailmas on innovatsioonil ning kiirel toodete loomisel ja turule toomisel väga oluline roll. Samas võib ideest toote arendamine ning turule toomine olla keerukas ja kulukas protsess täis määramatust. Siin saabki minimaalne elujõuline toode aidata.

Mis on minimaalne elujõuline toode (ing. keeles MVP)?

Minimaalne elujõuline toode (öeldakse ka ‘vähim elujõuline toode’ või ‘minimaalne töötav toode’) on strateegia tootearenduses, mille käigus loome toote, millel on ainult olulised omadused konkreetse probleemi lahendamiseks kasutajate jaoks. See on esimene versioon tootest, mida klient saab kasutada. Kuigi MVP ei pruugi hõlmata kõiki lõpptootes sisalduvaid funktsioone, peaks sel olema piisavalt omadusi, et pakkuda kasutajatele väärtust.

MVP eesmärk on see nii ruttu kui võimalik turule tuua, et katsetada, kas toote ideel on tulevikku ja kas see ka kliendile meeldib. Lisaks saab koguda infot selle kohta, kas kasutaja sooviks tootes näha veel midagi, mis hetkel on puudu. Kõige halvemal juhul võib selguda, et arendatud tootele puudub vajadus, aga vähemalt olete siis säästnud aega ja finantse, mis oleks kulunud täielikuks tootearenduseks.

Ühe tööreisi käigus ööbis Raido hotellis, kus ta leidis oma toast sellise huvitava toote, mis on näidatud allolevatel piltidel. See on ‘redel’, et tulekahju korral saaks akna kaudu evakueeruda. See on hea näide vanemast minimaalselt elujõulisest tootest - see lahendab põhiprobleemi, mis on tulekahju korral hoonest välja pääsemine, aga sellel ei ole ühtegi ilustavat või üleliigset omadust nagu mugavus, modernne väljanägemine jne. Huvi korral saab meie mõtteid selle toote kohta lugeda ka meie LinkedIn postitusest, kus me analüüsisime seda pikemalt.









MVP kasulikkus tootearenduses

1. Lühem toote turule toomise aeg

Üks olulisemaid MVP plusse tootearenduses on kiirus, millega sa saad oma toote lõppkasutajate ette. Vältides tootearenduse ajakulu lisaomaduste disainimisel ja keskendudes põhiomadustele vähendad üldist arenduse ajakulu ja saad varem toote turule tuua.

2. Kasutajakeskne disain

Minimaalse töötava tootega saab koguda tagasisidet päris kasutajatelt. Selline tagasiside on hindamatu kuna aitab aru saada, kui hästi su toode täidab kasutajate vajadusi ning millised muudatused oleksid vajalikud. Selline kasutajakeskne lähenemine võimaldab arendada tooteid, mille edu tõenäosus on suurem.

3. Väiksem risk ja säästlikum tootearendus

MVP-d arendatakse ainult oluliste funktsioonidega, mis aitab vähendada arenduskulusid. Lisaks, kuna sa ei investeeri kohe algusest peale kõigi lisandväärtustega tootesse, siis su finantsriskid on minimeeritud. Kui sihtturg ei suhestu su minimaalselt elujõulise tootega, on lihtsam teha muudatusi või tootearendus pooleli jätta ilma suurte kahjudeta.

4. Turu testimine

MVP aitab kinnitada turu nõudlust sinu tootele. Kui nõudlus on olemas ja su toode täidab reaalset vajadust, siis tagab see kindla alustala edaspidiseks tootearenduseks.

5. Jooksvad parendused

Selle asemel, et toode isoleeritult valmis teha ja parimat loota, innustab MVP hoopis kasutama iteratiivset tootearendusprotsessi. See võimaldab aja jooksul välja anda täiendavate funktsioonidega versioone oma tootest, parendades seda kasutajate tagasiside põhjal.

Kokkuvõte

Tänapäeva konkurentsirohkes keskkonnas on oskus kiiresti kohaneda ja innovatiivne olla eduka tootearenduse võti. Miinimum töövõimeline toode (MVP) on selle saavutamiseks hädavajalik tööriist. Luues oma toote lihtsustatud versiooni, saate testida oma kontseptsiooni, koguda olulist tagasisidet ja teha informeeritud otsuseid selle kohta, kuidas edasi liikuda. See on strateegia, mis mitte ainult ei kiirenda turule jõudmise aega, vaid vähendab ka riske, tagab kasutajakeskse disaini ja sillutab teed tulevaseks tooteeduks.
Kommenteeri

Lisa kommentaar

Email again:
Update cookies preferences